OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest jałmużną postną i przekazana zostanie na cele charytatywne naszego Kościoła lokalnego. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy.

2. Na tradycyjne nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy w wielkopostne niedziele o 17.15. Homilie wygłosi w tym roku diakon Dawid Gawenda, przeżywający w naszej parafii staż przed święceniami prezbiteratu.

3. Obchodzimy dziś niedzielę trzeźwości. Zachęcamy, by na czas Wielkiego Postu, lub dłuższy, podjąć zobowiązanie dobrowolnej abstynencji. Fakt ten można odnotować w katedralnej księdze trzeźwości wyłożonej w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

4. Sakrament pokuty i pojednania celebrujemy w katowickiej archikatedrze: od poniedziałku do soboty w godzinach 6.30-18.00, w niedziele i uroczystości 15 minut przed każdą Mszą świętą.

5. Na spotkanie Katedralnego Klubu Seniora zapraszamy w najbliższy wtorek o 10.00 do salki nr 1. w budynku probostwa.

6. Osoby niezamożne potrzebujące pomocy prawnej zapraszamy na spotkanie z prawnikiem. Konsultacje odbędą się w najbliższą środę w pomieszczeniu obok kancelarii parafialnej w godzinach 17.00-19.00.

7. W środę o 17.45 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. Również w środę zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w kaplicy Najświętszego Sakramentu o 19.00.

9. W czwartek o 18.00 zapraszamy na wspólną medytację Pisma Świętego w ramach spotkania Kręgu Biblijnego.

10. W piątki Wielkiego Postu serdecznie zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej: dzieci o 16.30, dorosłych o 17.15.

11. W odpowiedzi na wezwanie Ojca Świętego Franciszka, piątek 23 lutego br. uczynimy dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. W katowickiej archikatedrze pomodlimy się w tej intencji przed Najświętszym Sakramentem po Mszy świętej celebrowanej o 8.00 oraz podczas Drogi Krzyżowej.

12. W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej na Mszę Świętą o 10.30 w czasie której poświęcimy świece komunijne.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Wiadomości Katedralnych.

14. Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Kolekta na cele remontowo-konserwatorskie zebrana w zeszłą niedzielę przyniosła 5.920 zł.

15. Życzymy pełnego nadziei świętowania Dnia Pańskiego oraz owocnego przeżycia tegorocznego Wielkiego Postu.