OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na prace remontowo-konserwatorskie prowadzone przy naszej archikatedrze. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy.

   2. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy codziennie o 17.15.

   3. Dziś o 18.00 w katowickiej archikatedrze odbędzie się międzyuczelniana inauguracja roku akademickiego 2018/2019 dla nauczycieli akademickich, pracowników i studentów śląskich uczelni. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył będzie ksiądz arcybiskup Wiktor Skworc. Po jej zakończeniu wręczona zostanie - już po raz dwudziesty - nagroda Lux ex Silesia. Jej tegorocznym laureatem został pan prof. dr hab. Mieczysław Chorąży.

   4. W najbliższy wtorek przypada 40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W tym dniu zapraszamy na Mszę świętą o 12.00 w intencji papieża Franciszka oraz naszej Ojczyzny. Różaniec papieski odmówimy o 17.15, zaś bezpośrednio po nim odprawimy Mszę świętą w kaplicy św. Jana Pawła II. Nasze spotkanie zakończymy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego przy pomniku papieża Polaka przed katowicką archikatedrą. Tego dnia po każdej Mszy świętej będzie można uczcić relikwie Ojca Świętego. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

   5. W tym samym dniu o 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie katedralnej grupy liturgicznej. Miłośników piękna liturgii serdecznie zapraszamy.

   6. W przyszłą niedzielę odbędzie się pielgrzymka pracowników służby zdrowia do katowickiej archikatedry z okazji ich święta patronalnego św. Łukasza. Początek o 14.45. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

   7. We wtorek 23 października katedralny klub seniora wyrusza do Głogówka. Bliższe informacje i zgłoszenia w kancelarii parafialnej lub u pani Janiny Bartlik.

   8. Zapraszamy do udziału w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce Osób Chorych, Niepełnosprawnych i ich Rodzin do Lourdes. Przejazd nastąpi specjalnym pociągiem. W pielgrzymce będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 350 osób. Będą im towarzyszyć lekarze, pielęgniarki, wolontariusze i księża. Udział w pielgrzymce potwierdzili ksiądz arcybiskup i ksiądz biskup Marek. Odbędzie się ona w dniach 5-13 maja 2019 roku. Bliższe informacje na plakacie umieszczonym w gablotach ogłoszeniowych.

   9. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. W związku z obchodami XVIII Dnia Papieskiego przy wyjściu z katedry prowadzona jest zbiórka na Fundację “Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Wspiera ona młodzież zdolną, pochodzącą z rodzin niezamożnych, w zdobyciu dobrego wykształcenia i w formacji chrześcijańskiej. Polecamy to dzieło Waszej ofiarności.

   10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Wiadomości Katedralnych.

   11. Życzymy wszystkim pełnej pokoju niedzieli oraz obfitości Bożego błogosławieństwa w rozpoczynającym się tygodniu.