OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na prace remontowo-konserwatorskie prowadzone przy katedrze. Zbiorą ją parafialni duszpasterze.

Za każdą ofiarę składamy serdeczne podziękowanie. Na nieszpory niedzielne zapraszamy o 17.30.

W poniedziałek przypada trzynasty dzień miesiąca. Zapraszamy zatem na Nabożeństwo Fatimskie o 17.00.

W środę 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane i Msze święte w tym dniu będą sprawowane według porządku niedzielnego. W Polsce nazywamy ten dzień Świętem Matki Boskiej Zielnej. Dlatego podczas każdej Mszy świętej będziemy błogosławić zioła i kwiaty.

W tym dniu zapraszamy na nieszpory Maryjne o 17.30.

W piątek 17 sierpnia przypada uroczystość św. Jacka, głównego patrona archidiecezji katowickiej. Zapraszamy na Mszę świętą o 12.00, której przewodniczył będzie ks. Arcybiskup Wiktor Skworc.

W tym dniu modlimy się też wspólnie koronką do Miłosierdzia Bożego o 17.45.

W związku z doroczną pielgrzymką kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich w niedzielę 19 sierpnia proponujemy wspólny wyjazd autokarem, który wyruszy spod naszej katedry o 8.00 i wróci do Katowic po Mszy świętej sprawowanej na wzgórzu piekarskim. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu wynosi 20 zł.

Miłośników muzyki organowej zapraszamy w przyszłą niedzielę o 19.00 na kolejny koncert organizowany w ramach XXIII Festiwalu Muzyka Organowa w Katedrze. Tym razem zagra dla nas pani Ewelina Bachul.

Trwa miesiąc sierpień, który jest tradycyjnie miesiącem trzeźwości. Zachęcamy zatem do podjęcia decyzji o czasowej lub bezterminowej abstynencji od napojów alkoholowych. Taką decyzję można potwierdzić wpisem do Parafialnej Księgi Trzeźwości, która została wyłożona na ołtarzu w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i wakacyjnego wydania Wiadomości katedralnych.

Życzymy wszystkim miłej niedzieli, udanego wakacyjnego wypoczynku oraz Bożego błogosławieństwa w rozpoczynającym się tygodniu.