Kolonie Parafialne 2022

Dobiegł końca kolejny wyjazd dzieci i i młodzieży naszej parafii. Obecny rok był wyjątkowy, bo w koloniach uczestniczyli nie tylko Polacy, ale również goście z Ukrainy. Przewodnikiem podczas wspólnego wyjazdu był Piotruś Pan, który wskazywał na najpiękniejszą Nibylandię, tą którą każdy z nas ma głęboko w swoim sercu, a o którą nieustannie należy dbać. Pragniemy złożyć najserdeczniejsze podziękowania wszystkim, dzięki którym mogły odbyć się nasze kolonie. Dziękujemy w pierwszym rzędzie opiekunom i wolontariuszom, jak również darczyńcom i dobrodziejom, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego dzieła. W końcu dziękujemy wszystkim uczestnikom za otwarte serca.

2022-07-07

 

Parafia pw. Chrystusa Króla w Katowicach po raz kolejny zorganizowała letni obóz dla dzieci niezamożnych. Tym razem brali w nim udział także uchodźcy. Wyjazd odbył się w dniach 25 czerwca do 5 lipca br. w Rakowie niedaleko Jędrzejowa. Uczestniczyło w nim 60 osób ze Śródmieścia Katowic. W tym gronie było 18 Ukraińców.

Obóz zorganizowała parafialna świetlica "Nazaret". – Nasz obóz to profesjonalna kadra z kierownikiem wyjazdu, animatorami muzycznymi, plastycznymi i wychowania fizycznego, jest też opieka duchowa w postaci księdza i siostry zakonnej, jest i lekarz. W tym roku była też animatorka mówiąca po ukraińsku – wyjaśnia ks. Łukasz Gaweł, proboszcz parafii katedralnej. Obóz mógł się odbyć dzięki darczyńcom: biskupom posługującym w Katowicach, parafianom, a także świeckim ofiarodawcom. – Dzieci codziennie mogły uczestniczyć w Eucharystii, przekazywany był świat chrześcijańskich wartości, chodziło również o integrację z naszymi gośćmi z Ukrainy – dodaje ks. Gaweł. Całej ekipie dzień w dzień towarzyszył "Piotruś Pan". Na bazie tej opowieści odbywały się spotkania, organizowane były zajęcia. Dzieci miały okazję zwiedzić Sanktuarium na Świętym Krzyżu, okoliczne kościoły, a także Centrum Bajki w Pacanowie.

W dwóch poprzednich latach wyjazd nie odbył się. – Powrót po czasach pandemicznych do tego rodzaju działalności dobroczynnej parafii katedralnej został przyjęty z wielką radością. Wielokrotnie wyjeżdżaliśmy wcześniej do Zakopanego, czy nad morze. Często jest to jedyna forma wypoczynku dla dzieci z rodzin niezamożnych. Tegoroczna grupa była zintegrowana, szczęśliwa, nie chcąca za bardzo wracać do domu – mówił ks. proboszcz. Wyraził nadzieję, że takie letnie obozy dla dzieci, które odbywają się w parafii katedralnej już od kilkunastu lat, będą kontynuowane. – Liczymy, że ani pandemia, ani nic innego nam już w tym nie przeszkodzi. Odczytujemy to wszystko jako dar tej wspólnoty dla potrzebujących, szczególnie dzieci – wskazuje ks. Gaweł. Wyjazd odbył się w dniach 25 czerwca do 5 lipca br. w Rakowie niedaleko Jędrzejowa. Uczestniczyło w nim 60 osób ze Śródmieścia Katowic. W tym gronie było 18 Ukraińców

źródło: Katolicka Agencja Informacyjna /KAI

Na wczoraj, dziś i jutro

Dane teleadresowe

Plebiscytowa 49A,
40-041 Katowice
katedra@katowicka.pl
+48 (32) 251 21 96

Konta bankowe-ofiary

PKO BP I Oddział Katowice
ul. Damrota 23 40-022 Katowice
Wpłaty w złotych:
numer konta:
20 1020 2313 0000 3002 0019 1494
Wpłaty w euro:
numer konta:
PL 08 1020 2313 0000 3702 0522 9838
BIC (Swift): BPKOPLPW